.:UroConti - Stowarzyszenie Osób z NTM:. Prośba o wsparcie skierowana do Prezydentowej
WFIPP
Support_In_Continence

Prośba o wsparcie skierowana do Prezydentowej

2015-02-11

W związku z dramatycznym położeniem kobiet cierpiących na nadreaktywność pęcherza, Stowarzyszenie UroConti zwróciło się do Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej z prośbą o wsparcie.

W liście szczegółowo wyjaśniono charakter tej choroby oraz jej szkodliwy wpływ na jakość życia osób dotkniętych tym schorzeniem. Szansą na poprawę losu chorych kobiet są wydane w ostatnim czasie pozytywne rekomendacje AOTM dla aż trzech różnych terapii leczenia pęcherza nadreaktywnego. Stowarzyszenie od wielu lat bezskutecznie zabiega o refundację neuromodulacji krzyżowej, która za granicą stosowana jest z wielkim powodzeniem. W celu poprawy sytuacji pacjentów, konieczne jest również poszerzenie listy leków refundowanych o kolejne preparaty, w tym leki najnowszej generacji oraz objęcie refundacją terapii leczenia toksyną botulinową typu A.

Ograniczone możliwości leczenia pęcherza nadreaktywnego dotykają nie tylko pacjentów, ale również ich rodziny. Stowarzyszenie wierzy, że autorytet Pani Prezydentowej pozytywnie wpłynie na ich sytuację.

Poniżej treść listu:

Pismo

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti; ul. Ciołka 13, 01-445 Warszawa; tel.: 22 279 49 02, fax: 22 279 49 10
© UroConti 2007 - 2021
create by QMD Company