Pożegnanie

2008-10-31

Droga Krysiu!

 

         Dziś przyszłyśmy tak licznie uczestniczyć w Twojej ostatniej drodze na tej Ziemi, oddać Ci cześć oraz pożegnać Cię w miejscu Twojego wiecznego spoczynku. Pomimo krótkotrwałej naszej znajomości i współpracy bo od sierpnia 2005 r. do chwili obecnej dałaś się poznać jako życzliwa, serdeczna, skromna o wysokiej kulturze osobistej wspaniała koleżanka a przede wszystkim bardzo dobry człowiek, który kochał życie i ludzi.

         Praca społeczna była dla Ciebie machiną, która dawała Ci siłę do życia i działania na rzecz drugiego człowieka.

         Byłaś współzałożycielką Stowarzyszenia "UROSTO" oddział w Łodzi gdzie pełniłaś funkcję v-ce Prezesa a później współzałożycielką Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti". Swoją działalnością pokazałaś nam jak wartościowym byłaś człowiekiem i społecznikiem-wolontariuszem. Praca z Tobą była przyjemnością i zaszczytem. Porozumiewać się z Tobą można było bez słów. Zawsze wiedziałaś co masz robić, gdzie Twoje miejsce. Można było na Ciebie zawsze liczyć.

         Pomimo swojej ciężkiej choroby, zawsze myślałaś o pomocy innym ludziom. A dlaczego? – bo najwyższą wartością dla Ciebie był człowiek i jego problemy, oraz miłość do drugiego człowieka. Nigdy nie rozczulałaś się nad sobą.

         Tak bardzo chciałaś żyć i pracować dla innych, ale życie napisało inny scenariusz. Po prostu Bóg powołał Cię do siebie – ale dlaczego tak wcześnie?

         Jeszcze mogłaś tu na tej Ziemi tak wiele zdziałać dla innych.

       Twoje odejście spowodowało dużą stratę dla Twoich najbliższych, koleżanek jak również dla społeczności lokalnej. Dziś jako Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" dziękuję Ci za to, że byłaś z nami, pracowałaś jako wolontariuszka i za to, że mogłyśmy Cię poznać. Byłaś i pozostaniesz jedną z nas. Zawsze będziesz w naszej pamięci jako wspaniały człowiek, koleżanka – po prostu "nasza Krysia".

            Żegnam Cię w imieniu:

               1. Dyrektora i współpracowników Programu Prospołecznego "NTM – Normalnie Żyć" z Warszawy

                  2. Zarządu Głównego Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" z siedzibą w Warszawie

                  3. Zarządu i koleżanek Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia "UroConti" w Łodzi gdzie byłaś członkiem Zarządu.

      Żegnają Cię również Zarządy, koleżanki i koledzy z oddziałów terenowych Stowarzyszenia z Lublina, Warszawy, Gdańska i Kielc.

 

                                                             Spoczywaj w pokoju wiecznym

 

Danuta Jankowska

Prezes Zarządu Głównego

 

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti; ul. Ciołka 13, 01-445 Warszawa; tel.: 22 279 49 07, fax: 22 279 49 10
© UroConti 2007 - 2020
create by QMD Company