Kilka dni temu zakończył się Urology Week organizowany przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (European Association of Urology - EAU). Nie zakończyły się jednak problemy polskich pacjentów urologicznych, cierpiących na raka prostaty z dostępem do leków
Bogusław Olawski, Przewodniczący Zarządu Sekcji Prostaty Stowarzyszenia UroConti, skierował list do Ministra Zdrowia w sprawie zakończenia procesu uzgodnień programu lekowego i spowodowanie, by od 1 listopada były dostępne w tym programie nowe leki.
Urologia, profilaktyka, muzyka i sztuka - tak w skrócie można opisać Festiwal KultUro, wydarzenie, które dzięki swojej nietypowej formule pozwala zerwać z negatywnym stereotypem, jaki ciąży nad wykrywaniem i leczeniem chorób urologicznych.
Tydzień Urologii to akcja zainicjowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU) do której co roku dołączają placówki urologiczne z całej Europy.
Na stronie internetowej Sejmu RP ukazała się odpowiedź na interpelację posła Władysława Kosiniaka Kamysza nr 14769 w sprawie udostępnienia chorym na raka gruczołu krokowego dostępu do nowoczesnych leków hormonalnych.
Programy lekowe zostały stworzone z myślą o chorych, dla których istnieją leki ze znaczącą efektywnością terapeutyczną, jednak są one kosztowne i państwo chce mieć szczególną kontrolę nad ich wykorzystaniem.
Jak co roku, 15 września obchodzony jest Europejski Dzień Prostaty, ustanowiony przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat chorób gruczołu krokowego oraz zachęcenie mężczyzn do aktywnej profilaktyki.