Sekcja Prostaty Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" wystosowała pismo interwencyjne do Alicji Kaczorowskiej, z Sejmowej Komisji Zdrowia w sprawie poszerzenia dostępu pacjentów z rakiem gruczołu krokowego do nowoczesnych leków.
Raport "Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2017", w którym przedstawiono najnowsze statystyki dotyczące kosztów związanych z nietrzymaniem moczu, ponoszonych przez narodowego płatnika i samych chorych został rozesłany do wielu decydentów.
Raport "Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2017" to już szósta edycja publikacji, w której przedstawiono najnowsze statystyki dotyczące kosztów związanych z nietrzymaniem moczu, ponoszonych przez narodowego płatnika i samych chorych.
O refundację nowoczesnych leków stosowanych w leczeniu hormonalnym raka prostaty - enzalutamidu i dichlorku radu-223 - od lat bezskutecznie walczą pacjenci ze Stowarzyszenia UroConti.
Nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie z 29 maja br., poszerzyło uprawnienia dla lekarzy posiadających specjalizację w dziedzinie ginekologii i położnictwa.
Podczas debaty redakcyjnej Dziennika Gazety Prawnej, o planowanych nowych przepisach w sprawie refundacji rozmawiali pacjenci, szefowie placówek ochrony zdrowia, przedstawiciele wytwórców sprzętu i opozycji.
Częstotliwość występowania nietrzymania moczu (NTM) jest trudna do określenia ze względu na brak jednoznacznych danych. Szacuje się, że na tę przypadłość cierpi od 4 do 8 proc. społeczeństwa. W Polsce na NTM cierpi łącznie około 2,5 mln pacjentów.