Wywiad z Anną Sarbak, prezes Stowarzyszenia Osób z NTM Uroconti na łamach portalu Rynek Zdrowia.
Firma Bayer AG w porozumieniu z Europejską Agencją ds. Leków (EMA) I Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) przekazała informacje na temat stosowania dichlorku radu.
Poseł Lidia Gądek złożyła interpelację do Ministra Zdrowia w sprawie zaniżonych limitów na środki absorpcyjne.
Podczas debaty w Rynku Zdrowia dotyczącej immunoonkologii, wiceminister Marcin Czech zapowiedział zmianę przepisów dotyczących rozszerzania istniejących już programów lekowych o nowe substancje.
Marcin Czech odpowiedział na interpelację nr 19095 Posła na Sejm RP Pani Krystyny Sibińskiej, w sprawie nowych terapii dla pacjentów z nietrzymaniem moczu.
Pacjenci z rakiem prostaty są zbudowani deklaracjami wiceministra Marcina Czecha dotyczącymi planowanych zmian, w myśl których programy lekowe przestaną być przedmiotem rywalizacji między firmami farmaceutycznymi. Na zmiany muszą jednak czekać kolejny rok
3 marca weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Choć zwiększa ona limit ilościowy na refundowane środki absorpcyjne z 60 do 90 sztuk miesięcznie, to nadal dyskryminuje polskich pacjentów.