Stowarzyszenie "UroConti" skierowało do Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego stanowisko na temat opublikowanego w dniu 28 marca br. rozporządzenia w sprawie wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz wzoru zlecenia naprawy.
Nowe wzory wypisywania zleceń na wyroby medyczne budzą coraz więcej emocji. Zamiast ułatwiać, mogą wręcz utrudniać dostęp do nich z uwagi na protesty lekarzy i aptekarzy. Coraz trudniej nazywać też te zmiany e-zleceniem czy e-potwierdzeniem.
Departament Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia odpowiedział na pismo przewodniczącego Sekcji Prostaty Stowarzyszenia w sprawie leczenia pacjentów cierpiących na opornego na kastrację raka gruczołu krokowego.
Naczelna Izba Lekarska alarmowała, że resort zdrowia, proponując nowy wzór zlecenia na wyroby medyczne, potroił jego objętość, tym samym nie wywiązując się z obietnicy odbiurokratyzowania zawodu lekarza.
Cieszymy się, że możemy ogłosić, że po 8 latach starań m.in. naszego Stowarzyszenia neuromodulacja krzyżowa jest w pełni dostępna jako świadczenie gwarantowane w polskich szpitalach.
21 marca 2019 roku w Warszawie, pod hasłem "DEKADA PACJENTÓW", odbyło się VIII Forum Pacjentów Onkologicznych. Przedstawiciele Stowarzyszenia "UroConti" po raz kolejny uczestniczyli w obradach.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski odpowiedział na interpelację posła Marka Rząsy, dotyczącą leczenia pacjentów cierpiących na opornego na kastrację raka gruczołu krokowego.